[et_pb_section fb_built=”1″ _builder_version=”3.22″ fb_built=”1″ _i=”0″ _address=”0″][et_pb_row _builder_version=”3.25″ background_size=”initial” background_position=”top_left” background_repeat=”repeat” _i=”0″ _address=”0.0″][et_pb_column type=”4_4″ _builder_version=”3.25″ custom_padding=”|||” _i=”0″ _address=”0.0.0″ custom_padding__hover=”|||”][et_pb_text admin_label=”Tekst” _builder_version=”3.29.3″ background_size=”initial” background_position=”top_left” background_repeat=”repeat” _i=”0″ _address=”0.0.0.0″]

Kto pod koniec lat 90tych nie oglądał Zbuntowanego Anioła? Ja jestem oczarowana Latynoskami, tym jakie są rozśpiewane, roztańczone i po prostu cudne. W Stambule w końcu mogłam poznać osobiście te adwokatki, które dotychczas znałam ze świata wirtualnego.

Czy w Polsce wiadomo, kto zajmuje się prawem mody w Kolumbii, Chile i Argentynie? Pamelę Echeverría, mieszkającą na codzień w Argentynie cytuję nawet w swojej książce Paragrafy mody!

María Juliana Marín Villarreal pochodzi z Kolumbii. María José González Vilches pochodzi z Chile, natomiast Pamela Echeverría z Argentyny.

[/et_pb_text][et_pb_divider _builder_version=”3.29.3″ _i=”1″ _address=”0.0.0.1″][/et_pb_divider][et_pb_text admin_label=”Tekst” _builder_version=”3.29.3″ background_size=”initial” background_position=”top_left” background_repeat=”repeat” hover_enabled=”0″ _i=”2″ _address=”0.0.0.2″]

María Juliana Marín Villarreal


María Juliana Marín Villarreal jest prawnikiem i specjalistą prawa handlowego. Ukończyła Uniwersytet Pontificia Javeriana w Bogocie. Jest specjalistą ds. Własności intelektualnej certyfikowanym przez Światową Organizację Własności Intelektualnej. Ponadto Maria jest specjalistą ds. Marketingu i komunikacji mody i luksusu Uniwersytetu Complutense w Madrycie. Maria jest również magistrem prawa mody (Garrigues Studies Centre w Madrycie).

María jest prekursorem prawa modowego w Kolumbii, twórcą Fashionomista, pierwszej cyfrowej platformy do analizy prawnej branży modowej w Kolumbii i pierwszej firmy konsultingowej Fashion Law w tym kraju. Obecnie jest doradcą prawnym projektantów oraz firm modowych. Była wykładowcą na kilku konferencjach i seminariach poświęconych prawu mody w Kolumbii. Była prelegentem i uczestnikiem międzynarodowego spotkania Fashion Law Network, Madryt (2018). Nauczyciel prawa mody w LCI Bogotá i Uniwersytecie de La Sabana.

[/et_pb_text][et_pb_divider _builder_version=”3.29.3″ _i=”3″ _address=”0.0.0.3″][/et_pb_divider][et_pb_text admin_label=”Tekst” _builder_version=”3.29.3″ background_size=”initial” background_position=”top_left” background_repeat=”repeat” hover_enabled=”0″ _i=”4″ _address=”0.0.0.4″]

María José González

María José González jest dyrektorem i redaktorem pierwszej platformy Fashion Law w Chile „Fashion Law Chile”. Jest absolwentem prawa na Uniwersytecie de los Andes w Chile. María José rozpoczęła pracę w Fashion Law Chile, kiedy była na trzecim roku studiów prawniczych klasie. Od tego czasu uczestniczyła jako prelegent w różnych seminariach z zakresu prawa mody. W 2018 roku była prelegentem na I Międzynarodowym Spotkaniu Fashion Law Network organizowanym przez Fashion Law Institute Spain, w którym mówiła o ewolucji prawa modowego w Chile i handlu elektronicznym w branży modowej. W styczniu 2019 roku uczyła zainteresowanych podczas pierwszego kursu prawa mody w Chile w Summer School, zorganizowanego przez platformę modową ModaCL i Uniwersytet Diego Portales. We wrześniu 2019 r. była prelegentem na Fashion Law and Business Summit organizowanym przez Fashion Law Institute Instanbul, a także została wyróżniona jako najbardziej wpływowy prawnik mody w Chile. María uważa, że ​​pomimo faktu, że w Chile prawo modowe jest specjalnością nieznaną wielu, podobnie jak chilijski lokalny przemysł modowy ogromnie się rozwinął w ostatnich latach, to samo stanie się z prawem modowym.

[/et_pb_text][et_pb_divider _builder_version=”3.29.3″ _i=”5″ _address=”0.0.0.5″][/et_pb_divider][et_pb_text _builder_version=”3.29.3″ background_size=”initial” background_position=”top_left” background_repeat=”repeat” hover_enabled=”0″ _i=”6″ _address=”0.0.0.6″]

Pamela Echeverria

Pamela Echeverria jest jest członkiem Izby Adwokackiej w Buenos Aires, Okręgowej Izby Adwokackiej w Buenos Aires, Narodowego Instytutu Własności Przemysłowej i Argentyńskiego Stowarzyszenia Agentów Nieruchomości Przemysłowych.
Uzyskała tytuł magistra własności intelektualnej na Uniwersytecie Austral i posiada międzynarodowy certyfikat w zakresie etyki i zgodności (UCEMA). Od 2014 roku jest profesorem wizytującym na uniwersytecie w Palermo na uniwersytecie w Buenos Aires (UBA) w Argentynie. Wydział Prawa i Uniwersytet Buenos Aires · Wydział Architektury i Projektowania (FADU).
Jest autorką wielu artykułów w prasie prawniczej, publikowanych w Argentynie, Portugalii, Chile, Peru, Brazylii oraz USA.
Jest autorem oraz współautorem wielu książek, takich jak: „Prawo i moda”pod redakcją Marcial Pons, 2015, „Jakie jest prawo mody?:, „Moda, Luxo e Direito” „As marcas de luxo na moda”, „Fashion Law in Peru”. Ibero-American Guide of Fashion law

Była prelegentem na wielu międzynarodowych konferencjach w Argentynie, Nowym Jorku (podczas dorocznego sympozjum w Fashion Law Institute w Nowym Jorku, Fordham University w kwietniu 2015 r.), Brazylii, Peru, Dominikanie, Chile.

[/et_pb_text][/et_pb_column][/et_pb_row][/et_pb_section]

Dodaj komentarz